Ubezpieczenie AgroCasco

Autocasco to ubezpieczenie, dzięki któremu szkody, które poniesiemy z naszej winy zostaną uregulowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Można nim ubezpieczyć samochody osobowe, autobusy, motory, ale także maszyny rolnicze. Jednak nie wszystkie, zakres obejmuje tylko traktory i ciągniki. Na całe szczęście dla rolników powstał odpowiednik ubezpieczenia AC – AgroCasco. Warto się nim bardziej zainteresować.

Wstępne informacje

Ubezpieczenie AgroCasco zostało stworzone z myślą o polskich rolnikach. Prężny rozwój tej dziedziny gospodarki powoduje zakup wielu nowych maszyn rolniczych. Są one jednak bardzo drogie, ceny sięgają nawet miliona złotych. Ich użytkowanie jest związane z wysokim ryzykiem ich uszkodzenia. Zbyt duże rozmiary jak na drogi, liczne nierówności na polach, możliwość przegrzania się silnika przy dużej temperaturze pracy to tylko niektóre możliwości, a jest ich o wiele więcej. W przypadku tak drogiego sprzętu niezbędne jest ubezpieczenie, które zagwarantuje odpowiednią rekompensatę na wypadek nieszczęśliwego wypadku bądź niespodziewanej awarii.


Zakres ubezpieczenia AgroCasco

Zakres tego ubezpieczenia będzie zdecydowanie bardziej odpowiadał rolnikom niż zwykłe Autocasco. Pierwszym powodem jest, jak już wyżej zostało nadmienione, brak wszystkich maszyn rolniczych w zakresie ubezpieczenia AC. Jest to istotna sprawa, ponieważ do pracy na roli nie wystarczy sam traktor. Niezbędne są bardziej specjalistyczne maszyny, które są równie drogie, a ryzyko ich uszkodzenia jest bardzo duże. Kolejnym aspektem istotnym dla rolników jest to od czego ubezpiecza AgroCasco. A zabezpiecza ono przed szkodami wynikłymi na wypadek zdarzenia losowego, takiego jak: pożar, wybuch, huragan, powódź, wypadek drogowy, uderzenie pioruna, kradzież (również z miejsca, w którym maszyna jest przechowywana), rabunek. Istotną sprawą jest to, że bez względu na sytuację zdarzenia dostaniemy rekompensatę odpowiednią do zaistniałych szkód. Wypadek może przydarzyć się zawsze, dlatego dzięki tej opcji będziemy mogli być spokojni i skupić się na pracy. Odszkodowanie jest ustalane na podstawie oględzin jednego ze specjalistów towarzystwa ubezpieczeniowego oraz kwoty naprawy szkody. Ubezpieczenie AgroCasco może być zawarte na rok bądź krótszy okres. Jest to o tyle wygodne, że możemy zdecydować czy chcemy ubezpieczenie tylko na czas żniw, czy wolimy nie ryzykować, a spać spokojnie zawierając umowę na cały rok.

Uzupełnienie ubezpieczenia AgroCasco

Zakres ubezpieczenia AgroCasco jest prawie kompletny, daje zapewnienie bezpieczeństwa. Jednak należy pamiętać o ubezpieczeniu ochrony cywilnej, które w naszym kraju jest obowiązkowe. Jak zostało wspomniane, maszyny rolnicze są dużych rozmiarów i na zwykłych drogach często zajmują ponad jeden pas. Wypadek może wyniknąć z naszej winy. By nie opłacać szkód poszkodowanego należy kupić ubezpieczenie OC. Warto wspomnieć, że pojazdy wolnobieżne są ubezpieczone w zakresie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego. Jednak innego typu maszyny i przyczepy nie są i należy ubezpieczyć je osobno. Wiele ofert towarzystw ubezpieczeniowych posiada specjalne oferty w ramach OC dla rolników, co daje zaoszczędzenie czasu oraz lepsze warunki ubezpieczenia.

Ubezpieczenie AgroCasco

Ubezpieczenie AgroCasco powstało z myślą o polskich rolnikach. Zważywszy na prężny rozwój tej dziedziny gospodarki towarzystwa ubezpieczeniowe wyszły na przeciw rolnikom i przygotowały specjalne ubezpieczenie AgroCasco. Spełnia ona wymogi nawet najbardziej wyrafinowanych klientów, dzięki swojemu szerokiemu zakresowi. Ryzyko uszkodzenia niezwykle drogich maszyn rolniczych jest skutecznie niwelowane przez to zabezpieczenie. Wielu rolników jest zadowolonych, ponieważ zwykłe AC często nie pokrywało szkód wynikłych z pracy na roli. Wysoka składka była zatem nieadekwatna do rodzaju ubezpieczenia. Elastyczność AgroCasco pozwala na podpisanie umowy na określony czas. Jest to istotne dla rolników, których prace wzmożone są na okres żniw. Pozwala zadecydować, czy chcemy mieć ochronę na cały rok, czy tylko na okres najczęstszych prac. Zawierając umowę AgroCasco, która gwarantuje odszkodowanie nam za zaistniałe wypadki, nie należy zapominać o ubezpieczeniu AC, które pokryje szkody wyrządzone osobom trzecim z naszej winy. AC jako dopełnienie AgroCasco sprawia, że możemy być spokojni i wykonywać efektywną pracę. Każdy rolnik powinien rozważyć, czy nie zaopatrzyć się w AgroCasco.